Wybieramy się w Beskidy

Polska turystyczna to przede wszystkim tereny położone nad morzem na północy oraz górskie tereny południowe. I dlatego właśnie te dwa regiony naszego kraju można uznać za najbardziej turystyczne i interesujące dla osób, które szukają ciekawego miejsca na spędzenie wakacji. Wybierając góry należy przede wszystkim zdecydować się na jedno z pasm górskich, które znajdują się w naszym kraju. Jeśli chodzi o góry to w naszym kraju możemy odwiedzić Karpaty bądź też Sudety. Oba te pasma oferują nam bardzo wiele interesujących miast i tras górskich, gdzie cieszyć się można swoimi wakacjami.

Przykładowo wybierając Karpaty należy następnie zdecydować się na konkretne tereny, które chce się odwiedzić. Można wybrać bądź to Bieszczady, Beskidy czy też najbardziej popularne Tatry. Coraz więcej osób decyduje się jednak na Beskidy chcąc unikną tatrzańskiego tłoku w miasteczkach, pensjonatach i na drogach. Pośród miast Beskidu każdy znajdzie dla siebie interesujące miejsce, gdzie spędzanie wakacji stanie się wielką przyjemnością.

Beskidy droga w lesie

Autor: Kuba Luchtaj
Źródło: http://www.flickr.com

Na uwagę zasługuje między innymi Szczyrk, który obecnie staje się miejscowością coraz bardziej popularną. Położona w województwie Śląskim miejscowość to typowo turystycznie przystosowane miejsce, gdzie każdego roku pojawiają się tysiące turystów. Stałych mieszkańców jest tam jedynie około 5 tysięcy. Początki miasta sięgają już XV wieku. Prawdziwy rozwój tego miasta to jednak dopiero okres w czasach po I wojnie światowej, gdy rozpoczęto tam rozwój branży turystycznej. Ostatnie 20 lat to już czas, gdy miasto perfekcyjnie się pod tym kątem rozwinęło i stało się doskonałym miejscem na wakacje dla ludzi, którzy mają nawet największe wymagania. Obecnie Szczyrk to ogrom pensjonatów i hoteli, gdzie zatrzymać się mogą turyści.

Poza tym miasto oferuje turystom bardzo wiele ciekawych tras turystycznych, gdzie podziwiać można piękną przyrodę, wśród której na uwagę zasługują między innymi jaskinie: Lodowa, Salmopolska, Malinowska. Jeśli chodzi o samo miasto zobaczyć tam można między innymi takie zabytki jak: sanktuarium maryjne „Na Górce”, kościół parafialny z lat 1797-1800 przebudowany w 1935 roku. Na uwagę zasługuje również komplet skoczni Skalite, gdzie obecnie odbywają się zawody najwyższej rangi w skokach narciarskich.

You may also like...