Gdzie wybrać się na wakacje w Polsce?

Polska to piękny kraj, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele bogactw naturalnych i krajobrazowych znajdziemy właśnie w Polsce. Mnóstwo zabytków, cudowna architektura i zapierające dech w piersiach krajobrazy – to wszystko czeka na nas właśnie w Polsce. Dlatego przedstawiamy kilka miejsc, do których warto się wybrać w czasie tegorocznych wakacji.

parki

Autor: Nordwalk
Źródło: Nordwalk
Turystyka w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, szczególnie w dużych miastach, takich jak Kraków. Dawna stolica Polski, królewskie miasto to atrakcja, która przyciąga nie tylko turystów polskich, ale także zagranicznych. W Krakowie zachwycające jest dosłownie wszystko – Rynek Główny, Sukiennice, kościół Mariacki, Kopiec Krakusa, dzielnica żydowska Kazimierz, Wawel i Ogrody Królewskie, Ogród Botaniczny, ZOO czy kopalnia soli Wieliczka znajdująca się nieopodal miasta. Kraków to miasto zadbane i wyjątkowe, zachwycające każdą swoją częścią. Miasto, które trzeba zwiedzić przynajmniej raz w życiu.
Warmia i Mazury to kolejny region, w którym kwitnie turystyka w Polsce. Wspaniałe jeziora i rozległe tereny zielone to idealne miejsca dla osób, które szukają ciszy i spokoju. Na Warmii i Mazurach także nie brak atrakcji i miejsc godnych zobaczenia, zdecydowanie należy do nich Kanał Mazurski, Wilczy Szaniec w Gierłoży czy most obrotowy w Giżycku.
Na Pomorzu także czeka na nas mnóstwo atrakcji, polecamy zwiedzenie niezwykłego Fokarium w Helu, Zamku w Łapalicach oraz Akwarium Gdyńskiego Morskiego Instytutu Rybackiego. A co do zaoferowania ma Podkarpacie? Oczywiście wspaniałą Solinę, Twierdzę Przemyśl oraz zamek Kamieniec w Odrzykoniu.
Polskie morza i góry także uznawane są za jedne w najpiękniejszych na świecie, jeśli więc lubisz morski klimat, zachęcamy do wyjazdu w rejony Kołobrzegu, Świnoujścia czy Rewala. Nieskazitelnie czyste morze, piękne piaszczyste plaże i mnóstwo atrakcji, pozwolą nam spędzić niezapomniane wakacje. W Kołobrzegu znajdziemy piękne oceanarium, w Świnoujściu Latarnię Morską i Kanał Piastowski, zaś w Rewalu Park Wieloryba i wspaniałą platformę widokową. Miłośnicy wędrówek górskich na pewno chętnie zobaczą takie pasma górskie, jak Tatry, Pieniny, Karkonosze czy góry Świętokrzyskie –

Tatry to jedne z najchętniej odwiedzanych i najbardziej rozpoznawalnych pasm górskich w Polsce, którego największym szczytem są Rysy. W Pieninach warto wybrać się na Trzy Korony, w Karkonoszach na Śnieżkę, zaś w Górach Świętokrzyskich na Łysicę. W polskich górach znajdziemy wiele ciekawych szlaków turystycznych, pieszych i rowerowych.

You may also like...